Отже. Ми пройшли етап підготовки до імплантації, попередньої хірургії, якщо в цьому була потреба. Далі - завершили етап встановлення імплантату в кістку. Минуло кілька місяців, поки зубний імплантат прижився з кісткою і тепер можна поєднати абатмент із імплантатом.
Абатмент з англійської означає «опора» чи «п'ята». У стоматології слово абатмент набуло унікального сенсу. Абатмент – сполучна ланка між зубним імплантатом та зубним протезом (коронкою). Тобто однією стороною абатмент вкручується до імплантату, а другою стороною звернений до майбутнього протезу.
Чому не можна коронку відразу приєднати до імплантату, який прижився та замінює зубний корінь? По-перше: під час загоєння після встановлення імплантату відновлюється кісткова тканина навколо імплантату. Кореневий імплантат повинен бути повністю оточений кістковою тканиною і не повинен випинатися з-під ясен. По-друге, коронкова частина зуба має бути над яснами. Ось для цього і потрібна так звана перехідна ланка, якою і є абатмент.
Операція зі встановлення абатменту простіше і безболісніше, ніж встановлення імплантатів. Під час цієї операції хірург видаляє заглушки, які захищали імплантати під час загоєння кістки. На місце цих заглушок вкручується абатмент. Після встановлення абатменту потрібно лише один-два тижні для загоєння тканин.
Поки до абатменту не прикріпили протез, важливо правильно його доглядати. У перші 2 дні рекомендується лише полоскання, щоб не травмувати слизову. Потім можна чистити м'якою зубною щіткою.