Клініка «Донаре віта» працює за адресою проспект Героїв Сталінграду (Володимира Івасюка), . За уточненням інформації і записом звертайтесь за телефоном ☎ (044) 228 78 88 (097) 999 99 78(097) 099 99 88
MENU

КАРІЄС

Карієс зубів на початковій стадії протікає спокійно, не створюючи жодного дискомфорту. Значить, до стоматолога можна не поспішати. А втрачений час призводить до ускладнень, таких як пульпіт, періодонтит, періостит (абсцес).

Стадії розвитку карієсу

Пульпіт

Періодонтіт

Періостит

Як це відбувається?

Карієс зубів – найпоширеніше захворювання ротової порожнини. У вас є темна пляма на емалі? Це і є карієс, його початкова стадія.


Перший етап карієсу так і називають - стадія плями або зміна кольору емалі. Початкову стадію карієсу можна усунути, препаруючи каріозну порожнину з подальшим пломбуванням. Або застосувати метод ICON (без свердління). На цьому етапі співвідношення "пломба ціна" скромно позначаться на вашому гаманці. У «Донарі Віта» лікування карієсу на початковій стадії становитиме від 1500 до 2410 грн. Дивітся усі актуальні ціни на лікування


Що відбувається з темною плямою на емалі, якщо її не усунути? Карієс у перекладі з латинської означає «гниття». Карієс у стоматології – це ураження твердих тканин зуба, яке завжди починається з руйнування емалі. Карієс емалі – другий етап карієсу або поверхневий карієс. Каріозна пляма збільшується в діаметрі, а потім патологія поширюється глибше в тканину зуба, внаслідок чого утворюється «дірка».

Другий етап карієсу складається з двох стадій

карієс верхнього шару дентину

середній карієс

руйнування дентину майже до пульпи

глибокий карієс

Карієс дентину вважається найнебезпечнішим. Дентин дуже тендітний і руйнація цієї тканини відбувається дуже швидко. Перехід середнього карієсу в глибокий, як правило, вже супроводжується реакцією на температурні, хімічні чи механічні подразники. Гарячий чай, холодне морозиво, сухарики завдають дискомфорту, але все ще терпимий.


Перша стадія карієсу вважається безболісною. Тому пацієнти найчастіше ігнорують саме цей етап розвитку карієсу та упускають найважливіший етап лікування, який попереджає ускладнення, такі як пульпіт, періодонтит та періостит. Каріозний процес ніколи не стоїть на місці. Він поширюється вглиб, руйнуючи зуб, ваше здоров'я та збільшуючи вартість лікування. У роті людини мешкає велика кількість різноманітних мікроорганізмів, вже через 2–4 години після ретельного чищення зубів їхня кількість може сягати 1 млн. Вони активно прикріплюються до поверхні та впливають на емаль. Основною причиною карієсу найчастіше є стрептококи.

  • Пульпіт

    Пульпіт – запалення пульпи – м'яких тканин зуба. Пульпа - судинно-нервовий пучок усередині зуба. Пульпіт виникає, коли інфекційно-запальний каріозний процес пошириться за межі твердих тканин зуба. Пульпіт супроводжується сильним болем. За відсутності правильного лікування запалення набуває гнійного характеру, пульпа відмирає, тканини зуба перестають отримувати харчування зсередини.


    Головна причина пульпіту - відсутність лікування карієсу, внаслідок чого в пульпу зуба потрапляє інфекція. Лікування пульпіту – завдання складніше і дороге. Спочатку необхідно ліквідувати осередок запалення, стимулювати процеси загоєння, відновити функції та форму зуба через пломбування. Якщо вчасно не вилікувати пульпіт, він переростає в ще складнішу форму – периодонтит.

  • Періодонтіт

    Поширення інфекції каналами всередині зуба викликає запалення розташованих поруч тканин – періодонта. Періодонтит - це запальний процес, що протікає в тканинах біля кореня зуба. Процес лікування періодонтиту включає очищення каналів від загиблої пульпи, усунення і закупорка вогнища запалення, лікування каналів. Можуть бути призначені фізіотерапевтичні процедури та лікування антибіотиками. На завершення лікування проводиться пломбування. З огляду на комплекс заходів щодо лікування періодонтиту очевидно – знадобиться чимало часу, терпіння та грошей.

  • Періостит

    Періостит - це запалення окістя нижньої або верхньої щелепи, яке супроводжується швидким поширенням гною в тканинах. Біль різкий, нестерпний. Швидко утворюється набряк, в результаті чого хворий полюс набрякає.

    Періостит загрожує не тільки зубам і яснам, але і всьому організму. Ми не радимо вам при перших ознаках періоститу відразу йти в стоматологічну клініку і починати лікування.



До періоститу призводить не тільки карієс. Причини періоститу:

  • відсутність своєчасного лікування захворювань зубів, таких як: карієс, періодонтит, пульпіт
  • потрапляння вірусних мікроорганізмів з крові в лімфу
  • прорізування зубів з ускладненнями
  • перелом щелепи, механічна травма зубів

Отже, причиною періоститу є інфекція, яка проникає в окістя різними шляхами.


Головний висновок, який слід зробити з вищесказаного: все починається з каріозної плями на емалі і вашого рішення – звертатися з цією маленькою проблемою до стоматолога чи ні. Очевидно, що зволікання збільшує ризики для вашого здоров'я. Також затримка безпосередньо пов’язана з коефіцієнтом «ціна пломби», а далі – з коефіцієнтом «ціна протеза».